Tiny House Ruhsatı Nasıl Alınır?

   Tiny House Ruhsatı Nasıl Alınır?

   Son dönemlerin en popüler yaşam alanlarından biri olarak tiny house ön plandadır. Bir nevi tekerlekli ev olarak da tanımlanabilmektedir. Yasalara uygun bir şekilde sizler de tiny house sahibi olmak istiyorsanız tiny house ruhsatı nasıl alınır sorusunu merak ediyor olabilirsiniz.

   Tiny house sahibi olabilmek için öncelikli olarak ruhsat almanız gerekmektedir. Ayrıca tekerlekli ev çeşitleri sadece yeterlilik belgesi olan firmalar tarafından satışa sunulmaktadır. Bunun için satın alacağınız firmanın kesinlikle tiny house tip onay belgesi sahibi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tiny house ruhsatı için bulunduğunuz bölgedeki belediyelere veya ilgili kurumlara başvurmanız yeterli olacaktır. Yeterli incelemelerin yapılmasının ardından hızlı bir şekilde tekerlekli eviniz için ruhsatınızı çıkartabilirsiniz.

   Tiny House İçin Ruhsat Gerekli Mi?
   Tiny House modelindeki yaşam alanları için imar izni şartı aranmaktadır. Yani ruhsat çıkartmak zorundasınız. Eğer evinizi yasalara uygun ve rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız satış işlemlerini yapacağınız firma ile de görüşerek ruhsat çıkartma ile ilgili destek alabilirsiniz. Tiny house ruhsatı için gerekli belgeler ile ilgili kurumlara başvurmanız yeterli olacaktır. Eksiksiz sunduğunuz belgelerinizin incelenmesi sayesinde kısa sürede tiny house için imar iznini ve ruhsatını çıkartabilirsiniz.

   Tiny House Her Yere Konulabilir Mi?
   Tiny house evler taşınabilir ve tekerlekli ev modelleri olarak tanımlanmaktadır. Altında tekerlekli bir sistem olduğu için bir araç ile birlikte de çekilerek uygun olan her yere kurulabilmektedir. Ancak Tiny House yerleştireceğiniz alanın imar izni olmayan bir arsa veya sit alanı ilan edilen bir yer olmasına dikkat etmelisiniz.

   Tiny house aslında bir yapı veya konut olarak geçmemektedir. Taşınabilme sistemi olduğu için bir araç olarak kategori edilebilir. Bunun için de karayolları yönetmeliklerine tanımlı olan ve imar izni gerektirmeyen tüm arsaların üzerine sorunsuz bir şekilde yerleştirilerek kullanılabilmektedir.

   İstediğiniz tasarımda yaptırabileceğiniz ve uygun ölçülerdeki Tiny House çeşitleri binek bir otomobil ile rahatlıkla çekilebilmektedir. Genel olarak bir metrekare sınırı bulunmasa da standart bir Tiny House modeli 10 metrekare ile 70 metrekare arasında değişen büyüklüklerde üretilebilmektedir.

   Tiny House Yasal Mevzuat
   Tiny House Hangi Arsalara Yapılır?
   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Whatsapp
   Yetkili Kişi
   Yetkili Kişi
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?