Tiny House İçin İmar Gerekir Mi?

   Tiny House İçin İmar Gerekir Mi?

   Tiny house modellerinin öncelikli olarak bir konut veya yapı olarak kabul edilmediğini söylemekte yarar olacaktır. Tiny house çeşitleri hareket edebildikleri için bir araç olarak kabul edilmiştir. Bunun için de karayolları yönetmeliği kapsamında gerekli kurallar eşliğinde üretilmektedir. Tiny house için gerekli olan imar izinleri yine karayolları yönetmeliğinde belirlenmiş olan kurallara göre almalısınız. Tiny house kullanmak istiyorsanız yasal olarak park edilmiş bir karavan olarak konutu kullanabilirsiniz. Ancak yine de kullanımınız sırasında herhangi bir yasal sorun yaşamamak için ilgili birimler ve kurumlardan gerekli ruhsat ve imar izinlerini çıkartmalısınız.

   Tiny house Ölçüleri
   Hem oldukça küçük hem de oldukça kullanışlı minimalist yaşam alanları içerisinde en çok tercih edilen modeller Tiny house çeşitleridir. Genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında yer alabilen büyüklüklerde olabilmektedir. Tekerlekli olması araç olarak kabul edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak arazi üzerine yerleştirildiğinde sabit olarak istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

   Tasarım olarak sizlere özel olarak üretilebilmektedir. Boyut ve şekil olarak ise farklı formlarda tasarlanabilmektedir. Oldukça sade ancak küçük olmasına karşı verimli bir yaşam alanı için sizler de tiny house modellerini tercih edebilirsiniz. İçerisinde bir evde bulabileceğiniz her detaya sahip olacağınız için yaşamakta bir sıkıntı çekmezsiniz. Ayrıca elektrik ve su sorunlarının giderilmesi için de gerekli paneller ve sistemler Tiny house modellerinde üretilirken hazır olarak ev içerisine konulmaktadır.

   Tiny house Arazisi
   Tiny house modellerine bakıldığında dört tarafında kriko ve teker bulunmaktadır. Bunun için bir araç formunda olmasından dolayı dilediğiniz yere aracınız ile götürerek uygun arazi üzerine de yerleştirebilirsiniz. Tiny house üreticilerinden sizler de uygun araziler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak arazi seçimlerinizde her zaman krikoların zemine batmayacak uygun bir yer olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle beton veya düz ve sert bir zemine Tiny house modellerini sabitlemeniz tekrar hareket edebilmenizi sağlamak açısından büyük bir konfor sunacaktır. Sizler de Tiny house için imar gerekir mi ve diğer merak ettiğiniz tüm konular için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

   Tiny House Hangi Arsalara Yapılır?
   Tiny House Elektrik Su
   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Whatsapp
   Yetkili Kişi
   Yetkili Kişi
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?